Svět knihy 2016 - 12. - 15. května

Ahojte, dneska vám přináším report ze Světa knihy 2016, největšího knižního veletrhu u nás. Jde o knižní akci, kterou si žádný pořádný kniho...


Ahojte, dneska vám přináším report ze Světa knihy 2016, největšího knižního veletrhu u nás. Jde o knižní akci, kterou si žádný pořádný knihomol nemůže nechat ujít a pokud musí, určitě v noci tajně brečí do polštáře. Letošním čestným hostem Světa knihy jsou severské země. Jejich literatura je oblíbená hlavně mezi příznivci detektivek, ale k vidění a slyšení byla i klasická severská díla včetně knížek pro děti. Milovníkům literatury mají seveřani rozhodně co nabídnout. 

Jejich stánek na veletrhu je designově úžasný a nepřehlédnutelný. Organizátoři při jeho návrhu spolupracovali s Fakultou architektury ČVUT, odkud dostali zhruba 50 nápadů. Jako vítěz byla vybrána tato jednoduchá kartonová stavba v barvách severských vlajek. Autorkami jsou slečny Markéta Rádková a Monika Fišerová. Inspirací pro tento návrh byl šetrný přístup severských zemí k životnímu prostředí. Oproti stánkům čestných hostů Světa knihy v minulých letech tento rozhodně vybočuje z řady. Je to velmi příjemná a zajímavá změna, která jistě přiláká spoustu lidí. Teď už fotky a pár slov k nim. 

Vždycky se hrozně vztekám, když v knihkupectví dojdu do oddělení cizojazyčné literatury a vidím ty nádherné obálky, které u nás nejsou k dispozici. To se stalo i dneska na stánku Slovartu, kde měli krásnou přehlídku anglických vydání Hry o trůny a Harryho Pottera. HP je v našich vydáních taky hezký, ale přeci jenom....mrkněte sami. 
U knih Omega mě zaujala krásná vydání Julese Verna, dokonce i za sympatické ceny 199,- Kč. Jotě chci poděkovat za skvělou 50% slevu pro blogery. Koupila jsem si druhý a třetí díl Slečny Peregrinové od Ransoma Riggse. Dvojku jsem sice četla elektronicky, ale ty knihy jsou tak pěkně zpracované, že jsem je chtěla mít papírově. U Metafory jsem se zasekla se svou oblíbenou knižní sérií beletrizovaných životopisů slavných lidí. Moc se mi líbí to provedení a už mám adepty, o které se moje sbírka rozroste příště. 


Nějaká pastelková momentka u stánku s omalovánkama....:) 
Záložky! Celý stánek se záložkama s hrozně milou slečnou prodavačkou. Mají všemožné záložky od 10 do 25 Kč. Magnetické, nemagnetické, měňavé, moc hezké, vybrala jsem si. A až je zase ztratím, protože to se prostě stane, tak budu opět ohýbat růžky nebo zakládat účtenkama. 
Pozor: V případě knihomolského záchvatu vám u tohoto stánku krejcary řeknou pápá mnohem rychleji než u jiných. Antikvariát Fryč z Liberce, který se občas vyskytuje i na Dyzajn marketu, je totální knihomolské nebe. Sehnala jsem tam Pohyblivý svátek od Hemingwaye, který jsem chtěla už roky a nikde nebyl. Mají obrovský výběr klasické literatury. Kdo sháníte povinnou četbu k maturitě, určitě se tam podívejte. Najdete i novější knihy. Ceny jsou kolem 50,- Kč, takže není co řešit. Jedním slovem SKVĚLÉ. Krásný "ufounský" stánek Hostu je také nepřehlédnutelný.

Tyhle retro kousky jsou víc než příhodné ke knize Ready Player One, kterou můžu jedině doporučit. Kdysi jsem koupila její starší vydání v Levných knihách a je skvělá. Nejvíc jí ocení asi ti, kdo v devadesátkách propadli počítačovým hrám na "čtyryosumšestkách". Krásná vzpomínková nostalgie. 
Albatros měl tradičně největší stánek na trhu, našla jsem snad všechny knihy svého dětství, taky za velmi příznivé ceny. Je dobře, že tyhle knížky pořád vychází. Koupila jsem si tam ilustrovaného Harryho Pottera. Chtěla jsem i Ve službách zla od Galbraitha, ale po návštěvě antikvariátu a několika dalších stánků se mi jaksi vyčerpala kasička.  


Stánek severských zemí zblízka.Hrozně se mi líbí prostory výstaviště a mrzí mě, že dosud nezrekonstruovali vyhořelé křídlo. Ta stavba je krásná, určitě by si to zasloužila. Navíc v tom stanu, který je tam teď, je vždycky dusno jako v prádelně. Jota naštěstí dává k nákupu ovívátka:) Dneska to tam ještě nebylo tak hrozný jako loni, ale je pravda, že v ten první den asi chodí míň lidí a navíc není víkend. 


Moje soukromá nosička a korektorka textů Míša, které jsem narvala všechny tašky, abych si mohla vesele fotit :) 


A tady už jsou naše úlovky. Letos jsme řádily jako černá ruka. Na veletrhu byl poslední řízek s bramborovou kaší, teď nás do konce měsíce čeká chleba s máslem, ale nelitujem, příští rok jdeme zase! :)


Byli jste dneska taky nebo se na veletrh teprve chystáte?? Dejte vědět, na co si brousíte drápky nebo co jste už ukořistili :) Vaše E. 

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥