Mimo školu - Průvodce začínajícího mimoškoláka

V jedné písničce od Chinaski se zpívá, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. Všichni víme, že dneska je zadarmo akorát tak pěkný kulový. Knížku,...

V jedné písničce od Chinaski se zpívá, že ty nejlepší věci jsou zadarmo. Všichni víme, že dneska je zadarmo akorát tak pěkný kulový. Knížku, se kterou vás chci teď seznámit, jsem získala na Martinus.cz a vy můžete taky, pokud vás zaujme. Nejdřív jsem k ní byla silně nedůvěřivá, jenže ono ejhle. Jak se později ukázalo, tahle knížka má pro mě větší hodnotu než všechny moje doteď přečtené knihy osobního rozvoje dohromady.

Pokud chcete dosáhnout svých cílů, samotná vůle nestačí. Existuje  spousta dostupných informačních zdrojů. A většina z nich je hrozná. Mezi ty nejlepší patří ty, které vás naučí, jak se učit. Nalezení takových návodů je nesmírně prospěšné, protože v dnešní době jsme studenty celý život. Pořád se musíme učit nové věci, abychom si zachovali přehled a dovednosti pro zvládání profesního i soukromého života. Tak proč si to učení neusnadnit, když je možnost?

Průvodce začínajícího mimoškoláka je soubor myšlenek, které vám mohou pomoci se systémem sebevzdělávání. A je jedno, jestli to použijete ke studiu ve škole nebo ke studiu něčeho, co vás prostě jen baví a zajímá. Je fakt, že cílová skupina téhle knihy jsou lidé ve věku 18-30 let, takže převážně studenti středních a vysokých škol, ale doporučuju jí  přečíst každému bez výjimky. Objevila jsem v ní spoustu skvělých nápadů a myšlenek u kterých lituju, že mi je někdo neřekl dřív. Tahle kniha (ani žádná jiná) z vás superúspěšného borce neudělá, ale dá vám dobré tipy, co lze udělat, když se chcete úspěšnými stát. Hodí vám záchrannou udičku inspirace, když nevíte, co se sebou. Ten samý problém, který řešíte třeba teď vy, řešilo s největší pravděpodobností už mnoho lidí před vámi, takže není důvod opakovat staré chyby.


Na téhle knize se mi líbí spousta věcí. Jednoduché odstavcové zpracování se dobře čte a forma článků X něčeho pro dosažení něčeho je mi taky sympatická. Z rad uvedených v knize se dozvíte, jak si usnadnit sebevzdělání, ale zároveň i to, že špičkové vzdělání nemusí být vždycky zárukou úspěchu. Nejvíc mě zaujala kapitola o Generaci Y, do které patřím a taky že existují možnosti, jak změnit vlastní identitu (vnímání sama sebe) za účelem dosažení cíle. Byla jsem ráda, že kniha není čistě teoretická, ale je zahrnuta i duchovní stránka člověka, vnímání, emoce. Na rozdíl od většiny knih osobního rozvoje tady úplně chybí okecávací omáčka, což je super. Všechno je napsáno na rovinu, jasně, bez zbytečných příkras, ale zároveň pro čtenáře velmi přívětivě. Výhodou e-knihy jsou také odkazy, na které si můžete klikat během čtení a podrobně se tak seznámit s tím, o čem zrovna čtete. Jestli jsem vás aspoň trochu nalákala, vůbec neváhejte a knihu si stáhněte. Prozatím je zdarma. Jsem si jistá, že si z ní něco vezme úplně každý.

Na knize se podílel kolektiv autorů:
František Dalecký, Johana Kapošváryová, Veronika Portešová a Jan Rážek

Vydalo vydavatelství Backstage Books v roce 2015, 343 stran

Více o projektu Mimoskolu.cz 
(knížku si můžete nechat poslat na e-mail, ale je k dostání i na Google Play nebo Kosmas.cz či Martinus.cz)

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥