Girl Online - Zoe Sugg

Z Girl Online mám dost smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbila a na druhou ne. Možná je to tím, že je zaměřená na mladší čtenáře, možná...

Z Girl Online mám dost smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbila a na druhou ne. Možná je to tím, že je zaměřená na mladší čtenáře, možná už jsem moc rozmazlená, nevím. Opět jsem se přesvědčila o tom, že bestsellerem je všechno, co se za bestseller prohlásí. Zájemci o pubošský románek nechť se staví do fronty!
Hlavní hrdinkou je patnáctiletá Penny, která mě vytáčela hned od začátku. To, že je nešikovná, to se dá přejít, každý nemůže být nadaný. Ale že je hysterická, všechno přehnaně prožívá a neumí si z ničeho udělat srandu, natož sama ze sebe, to mi bylo vyloženě protivný. Vůbec jsem se nemohla vžít do její kůže. Hned na několika místech knihy jsem měla chuť jí jednu plesknout, aby se uklidnila. Kromě debilky Penny se v knize naštěstí nachází i postavy s  více zajímavým charakterem. Gay Elliot mě hodně bavil, jeho vstupy byly vtipný, milý, občas vyplodil i větu, která byla hodna zapamatování. Stejně tak Noah, který se objeví až v druhé půlce knihy, je poměrně snesitelný. I když v jedné scéně, která měla působit vážně a dramaticky, jsem dostala záchvat smíchu. To ovšem není chyba knihy, ale toho, že já nemám cit pro romantiku.
K příběhu bych řekla asi tolik: hezky se čte, ale je naprosto absurdní. Nemožný. To prostě nemůže být pravda. BACHA SPOILER kdo chce označí kurzoremRodiče mají svatební salon a dostanou přes Vánoce zakázku na obří svatbu v New Yorku. Jede skoro celá rodina i kámoš gay. Klienti jim všem zaplatí pobyt v jednom z nejluxusnějších hotelů ve městě. Penny se zmizet zrovna hodí, protože si na školním představení utrhla ostudu jako prase. V New Yorku se seznámí s 18ti letým bezchybným gentlemanem, do kterého se během hodiny šíleně zamiluje a ze kterého se nakonec vyklube někdo úplně jiný. Budete fakt čumět. Vám se tohle zdá reálný? Mně teda moc ne. Autorka se nedržela ani trochu při zemi a do knihy vetkla svoje vysněné představy. Možná to znáte - když si něco představujete v hlavě, je to krásný, ale jakmile to plácnete na papír nebo tomu dáte nějakou reálnou podobu, vypadá to směšně. Takový věci by v hlavě měly asi zůstat.
Velkým plusem Girl Online je fakt, že je čtivě a nenáročně napsaná. Takže rychle ubývá. Taky mi bylo sympatické, že příběh ukazuje jak skvělá i nebezpečná umí být sociální média. Líbily se mi i pasáže z blogerského světa. Knihu napsala v Británii známá blogerka a youtuberka Zoella. Já jsem jí doteď neznala a bohužel tohle dílko mě ani přes občasné dobré záchvěvy nepřesvědčí, abych jí věnovala svůj další čas. Možná kdyby mi bylo tak 13, tehdy bych jí to asi žrala. Asi jsem už na takovýhle srandičky stará. Zkuste a uvidíte. Ráda bych tady vaše názory!! :)

Z anglického originálu Girl Online přeložila Vanda Senko Ohnisková
Vydalo nakladatelství Jota v roce 2015, 360 stran

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥