Rudo - Daniel Majling

by - 12:16

Rudo je třicetiletý asociální cynik, který má (nečekaně) problém s navazováním vztahů se ženami. Často dumá nad smyslem života, řeší, co ho čeká po smrti, proč jeho bradavky mluví - zkrátka samá podstatná životní témata.  To všechno za pomoci svých povedených kamarádů, ve kterých je dobroty asi jako v pr..li medu. Když k tomu přidáte jednoduché kresby, pořádnou dávky černého humoru a nadsázky, vznikne vám parádní komiks na zabití několika líných hodin. 

 Daniel Majling je provokatér a ve svých komiksových povídkách se nezastaví vůbec před ničím. Klidně nechá jednu z hlavních postav vykupovat invalidní vozíky a prodávat je na motokrosu nebo ukrývat autora Satanských veršů, za jehož hlavu je vypsána tučná odměna. Zesměšní většinu světových náboženství a události žene do příšerných extrémů, až se veškerá vážnost mění v absurdně humorné situace. Tehdy se už výbuchu smíchu neubráníte. Díky svojí provokativnosti by se Rudo mohl stát trnem v oku spoustě lidí, proto hnidopichové, náboženští fanatici nebo odpůrci peprných výrazů nechť se odeberou o knihu dál. Ke komiksům se dostanu strašně málo. Což je škoda, protože komiksy pro dospělé typu Rudo jsou jedním z nejlepších zdrojů knižní zábavy. Rychle se čtou a mozek si u nich odpočine po všech těch románech a dramatech. I když v tomhle případě to není tak úplně pravda, protože při čtení komiksu Rudo určitě zužitkujete všeobecný přehled. Kdo ho nemá, googluje jména slavných filozofů jako já.Rudo není úplně pro každého, jak jsem psala už nahoře, ale pokud máte rádi cynické hlášky, černý humor a jste v jádru trošku zlomyslní, určitě se skvěle pobavíte. Tenhle komiks nejde jedním směrem. Daniel Majling umí použít inteligentní humor, ale zároveň si umí udělat srandu i z nemyslitelných ptákovin. A kdyby jste Ruda ani po přečtení neměli dost, tady máte stránku na FACEBOOKU, kde si ho ve slovenštině můžete ještě dosyta užít.

Ze slovenštiny přeložil a editoval Ondřej Kavalír 
V edici Labyrint komiks vydalo nakladatelství Labyrint v roce 2014, 250 stran

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Labyrint

Co by vás mohlo zajímat:

14 komentářů

 1. Asi bych si ji nekoupila, ale půjčit si a nahlédnout, proč ne...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ono je to kniha především pro fanoušky komiksu, co si jí chtějí vystavit v knihovně:) Jinak je přečtená cca za dvě hoďky, kdo čte rychleji, tak i dřív :)

   Vymazat
 2. Ja som už dávno nečítala komiks... a vlastne ani neviem, či som vôbec nejaký poriadny niekedy čítala :) Je na čase to zmeniť :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to Rudo je na takovou změnu ideální kandidát:) Nebo třeba komiks Maus, taky tu někde je, tak mrkni.

   Vymazat
 3. Ty mluvící bradavky mě docela nahlodaly. :D

  OdpovědětVymazat
 4. bohužel tato knížka by mě nejspíš nebavila :(

  PS: U mě na blogu právě probíhá GIVEAWAY!:)
  Budu moc ráda, když se zapojíš.
  http://www.lovies47.cz/2015/04/giveaway-03.html

  OdpovědětVymazat
 5. Odpovědi
  1. Moje už taky :) Doporučuju jí všem znuděným xichtům, co potkám :)

   Vymazat
 6. Jé cynismus, to je moje :D. Díky za inspiraci :)

  OdpovědětVymazat
 7. Komiksy miluju :D mrknu se po ní

  OdpovědětVymazat