Bible stylu - Lauren A. Rothmanová

Taky občas ráno stojíte před skříní nacpanou oblečením a zdá se vám, že nemáte co na sebe? Cítíte, že váš šatník potřebuje celkovou změnu ne...

Taky občas ráno stojíte před skříní nacpanou oblečením a zdá se vám, že nemáte co na sebe? Cítíte, že váš šatník potřebuje celkovou změnu nebo alespoň lepší uspořádání? V tom případě čtěte dál, protože Bible stylu je kniha přesně pro vás. Lauren A. Rothmanová je odbornice na módu, styl a trendy. V USA patří k nejvyhledávanějším stylistům a pomáhá vytvářet dresscody mnoha významných společností. Tvrdí, že oblékáním ukazujeme daleko více než jen jednotlivé kusy oděvu - oblečení prozrazuje, kým skutečně jsme a kam míříme. 

Lidé chtějí návody. Chtějí vypadat dobře. Autorka vás o stylu a módě poučí hravou, zevrubnou a rychlou formou. Naučí vás zaměřit se na otázky, které se často přehlížejí: Nosíte oděvní velikost, která odpovídá realitě? Víte, jak nejlépe zjistíte, co vám sluší? A podle čeho poznáte, že oblečení nesedí?


Cílem knihy ovšem není udělat z vás jednoho z davu. Principy, které autorka ve své knize nabídne, mají zaručit pouze to, že nebudete vyčnívat tím, že jste moc neupravení, moc mladí, moc staří nebo že vypadáte, že je vám všechno jedno. Můžete číst od začátku do konce nebo přeskakovat k tématům, která vás zrovna zajímají. V knize jsou kapitoly zaměřené rozdílně na muže i ženy, ale většina obecných rad se vztahuje na obě pohlaví. 


Autorka se v knize zaměřuje především na to, jak dobře vypadat v zaměstnání. Bere to hezky zeširoka od základního oděvu, přes účes, líčení, doplňky, obuv až k celkové péči o tělo. Líbí se mi, že nezapomíná na dnešní elektronickou dobu, kdy jsme téměř povinně všichni online a věnuje kapitolu i stylizaci našich profilů na internetu. Zmíněny jsou také módní rady a tipy pro lidi s tělesným handicapem.

Někdy se do práce těšíte, někdy vůbec. Ale faktem je, že s výjimkou občasného "dne na zotavenou" do ní prostě musíte. A když už se musíte obléct, měli byste to udělat správně. Buďte hrdí - oblečte se tak, abyste udělali dojem - a vždy se oblékejte do toho zaměstnání, po kterém toužíte, a ne do toho, které právě máte. 

Z celé knihy jsem si nejvíc vzala k srdci část o nakupování. Je v ní skvěle vysvětleno, na čem se vyplatí šetřit, za co naopak utrácet a jak pořídit "za málo peněz hodně muziky".  Užitečnou pomůckou se tato kniha stane pro každého, kdo si v oblasti módy a stylu není jistý v kramflecích nebo chce vyzkoušet něco úplně nového. To samé platí pro ty, kteří se chystají na různé pracovní pohovory. Vždyť první dojem si o vás okolí vytvoří za dobu kratší než 5 vteřin na základě toho, co vidí.

Z anglického originálu Style Bible. What to wear to Work přeložila Markéta Schubertová
Vydalo vydavateľstvo Noxi, s.r.o v Bratislavě v roce 2014, 228 stran. 

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji knihkupectví Martinus.cz

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥