Alice Claytonová - Nabíječ

Caroline Reynoldsová je úspěšná mladá žena. Pracuje jako interiérová designérka a nedávno se nastěhovala do krásného bytu kdesi v San Franci...

Caroline Reynoldsová je úspěšná mladá žena. Pracuje jako interiérová designérka a nedávno se nastěhovala do krásného bytu kdesi v San Franciscu. Od prvního dne jí doslova nedá spát její soused Simon, který žije velmi rozmanitým sexuálním životem. Caroline všechno slyší přes tenkou zeď tak dokonale, že jí ze spánkového a sexuálního deficitu málem přeskočí. Jednu noc už doopravdy ztratí nervy a rozhodne se Simonovi rázně domluvit.

Vypádá to, že z těchto dvou lidí budou přátelé jen sotva. Caroline je frustrovaná, že nemá své Óčko a Simon vlastní menší harém. Jenže hrany se časem obrousí a všechno se začne měnit. Zjišťují, že je spojuje daleko víc věcí, než jen společná zeď.

Na tuhle knížku musíte být opravdu romantická duše a to já moc nejsem, proto mě nijak zvlášť neoslovila.Zařadila bych jí mezi oddechovky, které si bereme na dovolenou. Příběh je krásný, takový až snový, pro mě ale až moc přeslazený. Cukrem i slovně. Líbilo se mi několik vtipných hlášek, nicméně se v knize objevuje jedno takové vulgární odporné slovo, kvůli kterému vím, že už po knize podruhé nesáhnu (a to rozhodně nejsem odpůrce vulgarismů, v návalu emocí občas každý mluvíme jako dlaždič, ale tohle mi zkrátka přišlo až moc na to, že to má být eroticko-komediální román).  Překladatelka možná nemá smysl pro humor, nebo dostatečnou slovní zásobu, nevím.Vůbec si s tím nepohrála. Jak je vidět, doslovný překlad občas nemusí být v Češtině úplně top.
Postavy se mi na první pohled zdály nepropracované, neuměla jsem si je dost dobře představit. Pak mě napadlo, že to byl možná záměr autorky, kdy hodila čtenáři pouze udičku a zbytek si čtenář musel představit sám, což už se mi tak špatné nejeví. Kde jinde procvičit fantazii líp a příjemněji, než v erotické literatuře? :)

Objevila jsem tam dost takových těch klasických provařených klišé, která jsou všude možně. Nevím, jestli je to opět překladem nebo čím, každopádně by se to dalo nejspíš napsat/popsat lépe. Dějová dynamika se mi líbila, nikdo sto stran nepoklekával, aby políbil lemroucha. Autorka v ději přidávala pikantnosti správnou mírou, takže kniha nenudí a v půlce jí nejspíš neodložíte.

I když by mi asi nevadilo, kdyby se mi tahle kniha na dovolené rozmočila v bazénu (stejně jako 50 odstínů šedi), tak i přesto je to kniha vtipná, dráždivá, odpočinková a na uvolnění a vypnutí mozku ideální. Určitě dokáže zvednout....náladu :). Komu se líbí sladko-pikantní románky, ten si rozhodně přijde na své.


Vybrala jsem si jí pouze podle obálky, aniž bych si četla anotaci na zadní straně. Takové trochu povrchní rande naslepo. Kdybych si vzadu přečetla, že autorka v současné době přesvědčuje svého přítele, aby z ní učinil počestnou ženu, knížku bych si asi nekoupila a shodila bych to na to, že na tuhle četbu nejsem dostatečně citlivá :)

Vydalo nakladatelství Mladá fronta v roce 2014, 280 stran
Přeložila Jana Montorio-Doležalová

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥