Ransom Riggs - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

TAJEMNÝ OSTROV OPUŠTĚNÝ SIROTČINEC ZVLÁŠTNÍ SBÍRKA VELICE PODIVNÝCH FOTOGRAFIÍ To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové...

TAJEMNÝ OSTROV
OPUŠTĚNÝ SIROTČINEC
ZVLÁŠTNÍ SBÍRKA VELICE PODIVNÝCH FOTOGRAFIÍ


To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, bizarním románu, kde děj a děsivé fotografie přinášejí jedinečný čtenářský zážitek. Příběh začíná hrůzostrašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba na ostrov u břehů Walesu, kde objevuje a zkoumá trosky starého sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, zjišťuje, že děti slečny Peregrinové nebyly jen podivné. Byly zřejmě nebezpečné. A ať to zní jakkoli - jsou možná stále naživu.


Fantasy doprovázená strašidelnými autentickými dobovými fotografiemi dětí, z nichž běhá mráz po zádech.
Kniha je určena všem, kdo se rádi bojí a kteří milují temná dobrodružství. V případě Sirotčince slečny Peregrinové jde o hodně temné a morbidní dobrodružství, které není dobré číst před spaním, pokud nechcete zažívat noční můry. Kombinace děje napínavého jako kšandy navíc ještě umocněného fotografiemi vás dokonale vtáhne do sebe. Představivost začne pracovat na plné obrátky a kdo je strašpytel, bude nejspíš muset knihu se západem slunce odkládat.

Nicméně, díky opravdu výživným příhodám v ději se kniha dá číst jedním dechem a čtenář se ani chvíli nenudí - ale ani si neodpočine.
Ráda si knihy představuji zfilmované a u této knihy mě napadlo okamžitě jediné jméno: Tim Burton.
Dokonalá, syrová a zároveň místy umírněná morbidita na pozadí lásky je už známým Burtonovým rukopisem. Byla jsem překvapená a nadšená, když jsem se dočetla, že filmové studio 20th Century Fox získalo v aukci  filmová práva a kdo se má ujmout natáčení? No přece Tim Burton :-)


A kdo je vlastně Ransom Riggs, autor knihy? Tento pán, kterému bych typla dle fotky kolem 40 let, se narodil na jedné staré farmě kdesi v Marylandu, kde chtěl jako dítě zůstat a stát se farmářem. V pěti letech se ale s rodiči odstěhoval na Floridu a nyní má svůj domov v kraji podivných dětí - v Los Angeles. Vlastní diplomy z Kenyon College a z Fakulty filmové a televizní tvorby University of Southern California. Natočil několik cenami ověnčených krátkých filmů a melouchaří jako blogger a cestovatel. Jeho eseje z cest Strange Geographies najdete na adrese www.mentalfloss.com, ale musíte si do vyhledávače zadat jméno Ransom Riggs. Sirotčinec slečny Peregrinové je jeho prvním románem a já už se moc těším na jeho další knihu, o filmovém zpracování vůbec ani nemluvím, neboť Tim Burton patří k mým oblíbeným režisérům :-)

Vydalo nakladatelství Jota v roce 2012, 358 stran.
Přeložila Bronislava Grygová

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥