Na úvod

Mám ráda bichle. Dodávají mi pocit, že mi knížka vydrží na dlouho i když to tak většinou není, hlavně, když je ta knížka dobrá. Jsem z toho ...

Mám ráda bichle. Dodávají mi pocit, že mi knížka vydrží na dlouho i když to tak většinou není, hlavně, když je ta knížka dobrá. Jsem z toho vždycky posmutnělá, když dočtu a příběh skončí. Ráda si pak představuju, jak by děj mohl pokračovat, vymyslím postavám nové zápletky, promíchám jejich vzájemné sympatie....nejhorší to je, když knížka skončí tak, jak nechci, to jsem potom schopná vymyslet třeba celý nový román, který skončí tak, jak chci já. Naštěstí tyhle knižní postúlety zůstávají jenom v mojí hlavě. Holt ani knížky to se mnou nemají jednoduché. :-)

Čtu ráda od doby, kdy jsem se to naučila a když mi někdo v pětadvaceti řekne, že přečetl za život třeba jenom dvě knížky, tak je mi ho líto. Jsou lidé, kteří prostě nečtou a vlastně není se co divit. Náš život se v dnešní době odehrává před displayem mobilu, tabletu, před monitorem nebo televizí. Informací je všude spousta a jsou okamžitě dostupné.

Ale i přes to všechno pro mě knížky mají stále kouzlo. Ráda se dostávám do jiných světů, které jsou jiné a třeba i lepší než ten náš. Knížky jsou pro mě zdroj uklidnění, inspirace pro život a taky možnost, jak na chvíli vypnout a to je dneska, kdy se splašil svět i čas, velmi důležité.

K psaní knižního blogu jsem se inspirovala na knižních blozích, které sleduji dlouhodobě. Nepředpokládám, že budu někdy tak dobrá jako oni (ony), ale chci to zkusit, protože knížky do mého života rozhodně patří a i když jsou dnes klasické papírové knížky vytlačovány elektronikou, zaslouží si pozornost.

Doufám, že se vám v mém novém knižním virtuálním světě bude aspoň trochu líbit :-).

Další články

0 comments

Děkujeme za vaše komentáře, zpětné vazby si ceníme ♥