Na úvod

by - 8:39

Mám ráda bichle. Dodávají mi pocit, že mi knížka vydrží na dlouho i když to tak většinou není, hlavně, když je ta knížka dobrá. Jsem z toho vždycky posmutnělá, když dočtu a příběh skončí. Ráda si pak představuju, jak by děj mohl pokračovat, vymyslím postavám nové zápletky, promíchám jejich vzájemné sympatie....nejhorší to je, když knížka skončí tak, jak nechci, to jsem potom schopná vymyslet třeba celý nový román, který skončí tak, jak chci já. Naštěstí tyhle knižní postúlety zůstávají jenom v mojí hlavě. Holt ani knížky to se mnou nemají jednoduché. :-)

Čtu ráda od doby, kdy jsem se to naučila a když mi někdo v pětadvaceti řekne, že přečetl za život třeba jenom dvě knížky, tak je mi ho líto. Jsou lidé, kteří prostě nečtou a vlastně není se co divit. Náš život se v dnešní době odehrává před displayem mobilu, tabletu, před monitorem nebo televizí. Informací je všude spousta a jsou okamžitě dostupné.

Ale i přes to všechno pro mě knížky mají stále kouzlo. Ráda se dostávám do jiných světů, které jsou jiné a třeba i lepší než ten náš. Knížky jsou pro mě zdroj uklidnění, inspirace pro život a taky možnost, jak na chvíli vypnout a to je dneska, kdy se splašil svět i čas, velmi důležité.

K psaní knižního blogu jsem se inspirovala na knižních blozích, které sleduji dlouhodobě. Nepředpokládám, že budu někdy tak dobrá jako oni (ony), ale chci to zkusit, protože knížky do mého života rozhodně patří a i když jsou dnes klasické papírové knížky vytlačovány elektronikou, zaslouží si pozornost.

Doufám, že se vám v mém novém knižním virtuálním světě bude aspoň trochu líbit :-).

Co by vás mohlo zajímat:

14 komentářů

 1. Já hrozně ráda čtu, jen na to tenhle semestr nebylo moc času, ale hned jak bude po zkouškovém, přinesu k posteli tu hromadu nahromaděných kniha a pustím se do toho :-) Pejsek je roztomilej! My máme tohle s kočičkou, ale ta si suveréně lehne přesně přes všechno :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tahle taky, potvora! Vleze všude:-) Já jsem si dneska objednala další várku na čtení, tak se taky těším :-)

   Vymazat
 2. Hmm, u nás si zas prohlíží obrázky kočka:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To naše kočičí seniorka na to není, většinou čumákuje u televize :-D

   Vymazat
 3. Knížky jsou poslední dobou také mým velkým hobby :-)
  Glamour and beauty

  OdpovědětVymazat
 4. Odpovědi
  1. Ještěže je nás takových víc, knihkupci by neměli co jíst :)

   Vymazat
 5. hned si tě dávám do sledování!:) těším se na tvé články

  OdpovědětVymazat
 6. Páni na to že začínáš to tu máš pěkné, jen tak dál! Ať se daří! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem na tom skoro stejně, akorát jsem si (škoda) založila blog dřív, než jsem našla knižní komunitu :-) Teď to ale napravím a hodlám se vetřít :D

  OdpovědětVymazat
 8. Na knižní blogy se ráda vracím čerpat inspiraci, co nového vyšlo, ačkoliv já osobně preferuji spíše literaturu klasickou - ještě jsem se nedostala tak daleko, abych měla přečtené všechny položky ze seznamu, co si vedu od prváku na gymplu :D Každopádně, ať se ti na novém blogu daří!

  OdpovědětVymazat